Главная » Статьи » Підготовка дітей до школи

Весела карусель.

Весела карусель

Запрошуємо батьків з малюками віком до 4 років у казковий світ «Веселої каруселі». Це заняття, в якому приймають участь 6-10 дітей разом з матусями, татусями, бабусями або нянями. Заняття проходить в ігровій формі, як  запальне, яскраве дитяче свято. Проте воно вирішує важливі задачі розвитку, освіти і виховання кожної дитини індивідуально.

В процесі заняття через 4-5 хвилин відбувається зміна ігр-вправ. Як правило, кожна наступна вправа відрізняється від попередньої за формою, змістом та загальним напрямком.

На кожному знятті обов’язковими елементами є такі ігри-вправи:

  • На рухову активність і фізичний розвиток, включаючи розвиток всіх груп м’язів і суглобів. Також вправи на розвиток швидкості, спритності, витривалості, координації рухів.
  • На розвиток образного мислення, естетичного сприйняття, художнього смаку, музичного, хореографічного, дизайнерського, акторського сприйняття (танцювальні елементи, виготовлення різноманітних виробів, лялькові вистави).
  • Навчання читанню авторським методом швидкочитання.
  • Формування математичних навичок, розвиток логіки.
  • Розвиток базових здібностей: уваги, пам’яті, сприйняття, уяви, мислення.
  • Розширення знань дитини про саму себе і світі, що його оточує.
  • Формування навичок саморегуляції, свідомого управління собою, своєю поведінкою.

Мета і задачі, які ми вірішуємо за допомогою «Веселої каруселі»:

- Розвиток за системами Монтессорі, Нікітіних, Домана, а також ексклюзивних авторських методик.

- Навчання читанню за допомогою унікальної методики, що дає можливість навчати дітей читати вже у 2-3 роки, а у 6-7 років ці діти зможуть оволодіти справжнім швидкочитанням, після проходження навчання на курсах «Азбука життєвого успіху».(ссылка). Наші діти читають у декілька разів швидше і помітно якісніше, ніж навчання читанню традиційним способом. Швидкочитання менше втомлює очі і психіку дитини, в той же час воно є більш цікавим процесом, ніж традиційне читання. В процесі оволодіння швидко читанням за нашою методикою, у дітей надзвичайно ефективно розвиваються різноманітні здібності, у тому числі, здібності до творчості.

- Навчання математиці побудовано на системі ігор, що забезпечують не тільки міцні знання основ математики, але й дають поштовх до розвитку логічного мислення.

- Навчання письму інтегровано з курсом навчання швидко читанню і системою ігор на розвиток дрібної моторики рук.

- Розвиток творчих здібностей відбувається шляхом організації різноманітних ігор-вправ, виконання яких передбачає багатоваріантність можливих кінцевих результатів. При цьому у дітей формується здатність до оригінальності мислення і швидкості в розробці і прийнятті рішень, в тому числі щоденні проблеми і задачі.

- Фізичний розвиток, який реалізується за допомогою ігрового комплексу «Веселі довгожителі» (у т. ч. дитяча йога) і передбачає розвиток хребта і всієї кістково-м’язової системи, розвиток сили, міцності, швидкості, спритності, точності рухів і моторної пам’яті, розвиток вестибулярного апарату. Діти оволодівають різноманітною дихальною гімнастикою, навичками самомасажу. У дитини буде формуватися вміння і звички контролювати і усвідомлювати стани і потреби свого організму.

- Формування позитивних комунікативних навичок, що передбачає міцні навички співпраці та взаємодопомоги, прагнення і здатність отримувати позивні емоції від власних добрих вчинків по відношенню до іншої людини, а також готовність сприймати іншу людину такою, яка вона є.

- Емоційно-вольове і чуттєве виховання, яке передбачає здатність до прояву всієї гами позитивних людських емоцій і почуттів і в той же час здатність до самопізнання і самоконтролю свого емоційного стану.

 -Формування у дітей здатності до саморегуляції  (емоціональної, фізичної, інтелектуальної), що включає в себе самоспостереження, самоконтроль, самоаналіз, самосвідомість, самовизначення, сомо підтримка. Це головний у всій виховальній діяльності АЖУ, що будується на деяких конкретних іграх-вправах і режимних моментах і потребує з боку батьків особливої уваги, систематичності, послідовності і точності у виконанні наших рекомендацій.

- Формування у дітей самостійності у прийнятті рішень і практичної їх реалізації, з наступним самоаналізом.

- Стимулювання і привчання батьків до щоденних, методично правильно організованим заняттям з дитиною вдома. Як показує наш досвід, завдяки заняттям «Каруселей» помітно зростає інтерес до індивідуальної учбово-ігрової діяльності не тільки у дітей, але й у батьків. Мами і татусі актівніше, більш методично правильно, а головне, з більшим бажанням починають грати-займатися з дитиною в  домашніх умовах, самі, отримуючи задоволення від занять.

- Активізація у дітей пізнавальних процесів. Спостерігаючи за дією інших дітей й дорослих під час занять, діти швидше залучаються в різноманітні ігри-вправи, ніж це буває в умовах індивідуальних занять вдома. Крім того, у дітей додаткові стимули і умови для проявлення і демонстрації своїх досягнень, що сприяє їх самоствердженню і самопізнанню, їх особистісному росту.

- Розширення досвіду позитивного спілкування і співпраці дітей. Співкування дітей на заняттях «каруселі» проходить на основі конкретного практично-ігрової співпраці, а головне – їх співпраці з іншими дорослими. Це все помітно розширює їх життєвий досвід, навички та інтерес до спілкування в цілому. Заняття компенсує дефіцит спілкування, характерний для сучасних малодітних сімей.

- Збагачення емоційного досвіду дітей яскравими радісними подіями (наповнення дитячих «Скарбничок Радісних Спогадів), укріплюючи в них позитивне сприйняття світу і самих себе, орієнтуючи їх світогляд на життєрадісність і оптимізм. Хоча кожне заняття потребує від дітей неабияких інтелектуальних і фізичних зусиль, але за своєю формою воно нагадує свято, з різними і численними казковими дивами, емоційно-радісними подіями. Створення для батьків умов для повноцінного спілкування з близькими за інтересами і прагнення людьми. Ці відносини між батьками-однодумцями переростають у справжню дружбу і взаємодопомогу, що не тільки сприяє якісному вихованню дітей, але й суттєво збагачує життя самих мам.

Всі перелічені цілі і напрямки роботи «Веселої каруселі» забезпечені десятками і десятками конкретних ігор-вправ.

Через деякий час наші діти починають значно випереджати своїх одноліток за всіма напрямками розвитку – інтелектуальному, творчому, фізичному, емоційному, психічному, художньому, а також з точки зору життєрадісності, самоконтролю і саморегуляції своєї поведінки, рівня самостійності і самоорганізації своєї діяльності. Більш того, мами наших малюків починають помічати суттєве покращення власного емоційного самопочуття.

 

Категория: Підготовка дітей до школи | Добавил: nightanja (24.03.2015)
Просмотров: 1378 | Теги: Навчання читанню, розвиток образного мислення, Швидкочитання, Формування навичок саморегуляції, Весела карусель | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0